Get Adobe Flash player

ROK SZKOLNY 2021/2022

Dnia 30 marca 2022r. odbyło się rozstrzygniecie Międzyprzedszkolnego  Konkursu Plastycznego Mieszkańcy krainy: łąki, parku i lasu, zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Polkowicach. Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola i...

I miejsce zajęły dzieci z gr. II Motylki

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)


Dnia 01 grudnia 2021r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Eko-choinka. Celem tego konkursu było kształtowanie zachowań proekologicznych oraz promocja idei upcyklingu, czyli ponownego wykorzystania surowców wtórnych i/lub przedmiotów, w wyniku którego powstają produkty w nowej, użytecznej formie, a także rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i kreatywnego myślenia w aspekcie ekologii i recyklingu. Na konkurs wpłynęły 64 prace ze wszystkich polkowickich placówek przedszkolnych.
Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać następujące miejsca:

w grupie 3-4-latków
I miejsce Marysia Karkowska z PM 6
II miejsce Iga Stankiewicz z PM 5
III miejsce Liliana Zagońska z PM 5
wyróżnienie Filip Oleksy z PM 5

w grupie 5-6-latków
I miejsce Aleksander Kulik-Strzałkowski z PM 5
II miejsce Liliana Guździoł z PM 5
III miejsce Alan Baryczkowski z PM 5 w Tarnówku
wyróżnienie Malina Binio z PM 6

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy wzięli udział w konkursie,

a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


ROK SZKOLNY 2020/2021

W czerwcu odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Matematyczno - Plastycznego Gra - ściganka, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach. Celem konkursu było  rozwijanie inwencji twórczej, dzielenie się pomysłami, oraz kształtowanie pojęć matematycznych, umiejętności przeliczania liczebnikami głównymi i porządkowymi, a także rozwijanie umiejętności kodowania. Zadaniem dzieci  było wykonanie Gry- ściganki o dowolnej treści przeznaczonej dla przedszkolaków.
Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola i zajęły

II miejsce - Grupa V Skrzaty

Serdecznie gratulujemy :)


Dnia 04.06.2021r. odbyło się rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Plastycznego Książka moim przyjacielem, którego organizatorem było nasze przedszkole.
Jury po burzliwych obradach przyznało:

I miejsce - Piotr Staszak

II miejsce - Zuzanna Kurek

III miejsce - Mykhailo Dykyi

Wiktoria Bogacz


Wyróżnienia - Karolina Jędrasik

Marcel Jędrasik


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)W maju odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego Moja Ojczyzna - kocham, którego organizatorem było Centrum Kultury w Polkowicach. Wzieły w nim udział dzieci z naszego przedszkola i w kategorii rodzinnej zajęły czołowe miejsca:

I miejsce - Lena Żynda
II miejsce - Emilia Engelhart
III miejsce - Hanna Ślusarek
wyróżnienie - Zuzanna Grygiel

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)Dnia 7 maja 2021 roku odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego no-line dla dzieci i ch rodziców Polkowice - oczami dziecka. Celem tego konkursu było rozbudzanie zainteresowania dzieci pięknem naszego miasta oraz poszerzanie wiedzy dzieci na temat krajobrazu i zabytków Polkowic. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać:

I miejsce  - Orion Hanula - Lima i Lanka Hanula
II miejsce - Ksawery Muchajer
III miejsce - Hanna Ślusarek
wyróżnienie - Oliwier Mularczyk

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)


W listopadzie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu rysunkowego Czyste Wody - Zdrowe Ryby, zorganizowanego przez Koło PZW w Polkowicach. Tematyką konkursu była ochrona środowiska naturalnego, czystość naszych wód i ochrona rybostanu.
Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola, z oddziału zamiejscowego w Tarnówku
i zajęły czołowe miejsca:

I miejsce Piotr Staszak
II miejsce Jakub Kłapkowski
IV miejsce  Filip Staszak

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)


W listopadzie odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Zwierzęta wokół nas, którego organziatorem było Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach. Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola.


Hanna Ślusarek z gr. IV Biedronki zdobyła wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)W październiku odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Pani Jesień gra..., którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 2 Słoneczko w Polkowicach. Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola i...

III miejsce zajął Orion Hanula-Lima z gr. V Skrzaty

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)


ROK SZKOLNY 2019/2020

W kwietniu 2020 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologiczno - plastycznego "EKO pomysły, aby świat był czysty", którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach. Celem konkursu było propagowanie nawyków i zachowań proekologicznych oraz rozwijanie pomysłowości, kreatywności i wyobraźni. W tym konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola i...

II miejsce zajął Alan Mystek z gr. V Skrzaty

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)


Dnia 19 maja 2020 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Fotograficznego online "Ćwicz na zdrowie w domu", którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 2 w Polkowicach. Celem tego konkursu było rozbudzanie zamiłowania dzieci do zabaw i ćwiczeń fizycznych w czasie kwarantanny, podniesienie świadomości dzieci i rodziców w zakresie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku w warunkach domowych, oraz zachęcanie do wspólnego spędzania czasu w warunkach kwarantanny. Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola.

I miejsce zajął Ksawery Muchajer z gr. V Skrzaty

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie na Kartkę Wielkanocną, zorganizowanym przez Biuro Poselskie Roberta Obaza. Za udział uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz poniższe podziękowanie:

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję za udział w Konkursie na Kartkę Wielkanocną, organizowanym przez Biuro Poselskie Roberta Obaza. Miałem nadzieję, że będę mógł się spotkać z Państwem osobiście i przekazać uczestnikom nagrody konkursowe, jednak sytuacja spowodowana koronawirusem stawia nas wszystkich w niekomfortowej sytuacji. (...) Dziękuję wszystkim uczestnikom, a także rodzicom i nauczycielom, dzięki którym mieliśmy możliwość przeprowadzenia konkursu. Zapraszam do udziału w kolejnych inicjatywach oraz do współpracy.

Poseł na Sejm

Robert Obaz

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu :)

 

 

 

 

Dnia 20.05.2020r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego on-line Kwiat - z mamą dla mamy. Celem tego konkursu było  rozwijanie wyobraźni twórczej, inspirowanie do pracy artystycznej, kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, oraz wzmacnianie więzi rodzinnych, a także czerpanie radości i zadowolenia ze wspólnego wykonania pracy. Jury postanowiło przyznać:

 

I miejsce - Antonina Zdobylak

II miejsce - Kaja Babisz

III miejsce - Hanna Ślusarek

 

Nagroda specjalna - Michał Tomczyk

 

Wyróżnienia - Marcel Jędrasik

Wiktoria Rudnik

Karolina Jędrasik

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w konkursie,

a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Dnia 29 listopada 2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego Górnik w kopalni miedzi, którego organizatorem było Polkowickie Centrum Animacji, a nad którym patronat honorowy objął Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Celem konkursu było przedstawienie postaci górnika, związanego z lokalną tradycją górniczą.

Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola.

 

I miejsce zajęła Kamila Stępień z gr. IV Biedronki

wyróżnienie otrzymała Hanna Białachowska z gr. V Skrzaty

 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Dnia 12.04. 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Kartka wielkanocna zorganizowanego przez Przedszkole Niepubliczne Galileo w Polkowicach. Z naszego przedszkola

 

III miejsce zdobyła Zuzanna Kurek z Tarnówka

wyróżnienie zdobyła Kamila Stępień z gr. II Motylki

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

W grudniu odbyło się rozstrzygnięcie Miedzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Świąteczne Anioły, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 2 w Polkowicach. Celem tego konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia i pogłębienie wiedzy dzieci na temat symboli związanych z tymi świętami. Czołowe miejsca zajęły w nim dzieci z naszego przedszkola

 

Mateusz Gorczyca z gr. VI Pszczółki zajął I miejsce

Zofia Kwaśny z gr. II Motylki zajęła II miejsce

Wiktoria Łukasik z gr. VI Pszczółki zajęła II miejsce

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. :)

 

 

W grudniu odbył się również Międzypowiatowy Mikołajkowy Konkurs Recytatorski w Grębocicach. Wzięły w nim udział dzieci z Tarnówka.

 

Marcel Michalak zajął I miejsce

Nikola Rybicka zajęła II miejsce

Michalina Mrozowska zdobyła wyróżnienie

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

 

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w listopadzie odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczno - Techniczny Miś, którego organizatorem było Katolickie Przedszkole Publiczne w Polkowicach. Celem konkursu było inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci poprzez przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich.

Czołowe miejsca zajęły w nim dzieci z  gr. VI Pszczółki i VII Żabki w Tarnówku:

 

II miejsce zajęła Nikola Rybicka,

II miejsce zajęła Aurelia Ogrodnik

III miejsce zajął Bartosz Biegun,

wyróżnienia zdobyli: Mateusz Gorczyca

Zuzanna Biegun

Wiktoria Rudnik

Jakub Kłapkowski

oraz

Magdalena Hoć z gr. III Smerfy

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Dnia 31 października 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie Miedzyprzedszkolnego Konkursu Fotograficznego To wszystko Polska, zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Polkowicach. Celem tego konkursu było kształtowanie tożsamości i przynależności narodowej oraz pokazanie wyjątkowości naszego regionu i miejscowości, a także uczczenie 100 - rocznicy odzyskania niepodległości. Z naszego przedszkola

 

Natan Buczma z gr. II Motylki zajął I miejsce

Alan Mystek z gr. III Smerfy zajął III miejsce

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z fotografią.:)

 

 

 

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach filia w Tarnówku zorganizowała Konkurs Plastyczny Legendy Polskie, wzięły w nim udział dzieci z Tarnówka i zajęły czołowe miejsca.

 

I Miejsce Nikola Rybicka

II miejsce Bartosz Biegun

III miejsce Mateusz Gorczyca

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

Dnia 5 listopada 2018 roku odbyło się rostrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Fotograficznego Jesienne perły Polkowic i okolic, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 4 w Polkowicach. Celem tego konkursu było uwrazliwienie dzeci na piekno przyrody jesienią w naszym regionie oraz rozwijanie wśród dzieci umiejętności obserwacji przyrody. Z naszego przedszkola

 

Natan Buczma z gr. II Motylki zajął II miejsce

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z fotografią.:)

 

 

 

Dnia 15 listopada 2018 roku w auli parafialnej przy kościele Matki Bożej Królowej Polski odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski 100 lat Niepodległej, zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie poczucia przynależności narodowej, oraz zachęcanie do występów na scenie, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola.

 

W kategorii 4-latków:

II miejsce zajął Orion Hanula - Lima z gr. II Motylki

 

W kategorii 5-latków:

I miejsce zajął Patryk Łabędzki z gr. III Smerfy

II miejsce zajęła Nikola Rybicka z gr. VI Pszczółki

 

W kategorii 6-latki:

III miejsce zajął Wojciech Pytlak z gr. IV Biedronki

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

Dnia 27.11.2018r. odbyło się rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Fotograficznego Polska w obiektywie. Celem tego konkursu było budzenie zainteresowań przyrodą i pięknem otoczenia, zachęcanie dzieci i rodziców do wspólnego spędzania wolnego czasu, oraz kształtowanie postaw patriotycznych, a także rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci.

Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać:

 

I miejsce - Alan Mystek za Zdjęcie z wieży ratuszowej Głogów

II miejsce - Hanna Białachowska za zdjęcie Wszędzie dobrze, ale w Polkowicach najlepiej

III miejsce - Natan Buczma za zdjęcie Mój przyjaciel żołnierz

 

Wyróżnienie - Wojciech Pytlak za zdjęcie Śnieżka szykuje się do snu

Wyróżnienie - Jan Czarny za zdjęcie Wierzby nad Rozlewiskiem Rzeki Buk

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w konkursie,

a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z fotografią.

 

 

 

Dnia 07.11.2018r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego Polska mój dom. Celem tego konkursu było przedstawienie oczyma dzieci walorów turystycznych, historycznych i kulturowych naszej małej ojczyzny, kształtowanie tożsamości narodowej, budzenie przywiązania do swojego kraju, rozwijanie u dzieci umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi w celu wyrażenia swoich spostrzeżeń i obserwacji, rozwijanie zainteresowań artystycznych i twórczych wśród dzieci.

Po burzliwych obradach przyznano:

 

I miejsce Zofia Kwaśny z gr. II Motylki

II miejsce Kamila Stępień z gr. II Motylki

III miejsce Mateusz Gorczyca z gr. VI Pszczółki

 

wyróżnienia:

Karolina Jędrasik z gr. II Motylki

Hubert Karpowicz z gr. V Skrzaty

Jakub Zięcina z gr. III Smerfy

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

 

 

A ja jestem Polak mały pod takim hasłem dnia 06.11.2018 roku w naszym przedszkolu odbył się Rodzinny Konkurs Recytatorski. Konkurs skierowany był do dzieci ze wszystkich grup wiekowych i ich rodziców, a zadaniem uczestników było zaprezentowanie wiersza z twórczości patriotycznej poetów polskich. Pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci to główne cele konkursu.

Jury wyłoniło zwycięzców:

 

I miejsce zajęła Zofia Kwaśny i Babcia Jadzia (gr. II Motylki)

II miejsce zajął Wojciech Pytlak z siostrą Amelią i mamą Ewą (gr. IV Biedronki)

III miejsce zajął Orion Hanula - Lima i mama Dorota (gr. II Motylki)

 

natomiast wyróżnienie otrzymali:

Maja Woźna i mama Ewa (gr. I Misie)

Magdalena Marcinika i mama Kinga (gr. III Smerfy)

Patryk Łabędzki i tata Adam (gr. III Smerfy)

Filip Mikołajewski i mama Agnieszka (gr. V Skrzaty)

 

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy,

a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Dnia 25.10.2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Ja jestem stąd. Z naszego przedszkola

 

Karol Hnytko z gr. III Smerfy zajął III miejsce

 

Serdecznie gratulujemy :)

 

 

Dnia 16 października 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego o tematyce patriotycznej Nasz Orzeł Biały, którego organizatorem było nasze przedszkole. Celem tego konkursu było kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz szacunku wobec własnego państwa, a także poszanowanie symboli narodowych. Po burzliwych obradach Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

Z naszego przedszkola

 

Hubert Karpowicz z gr. V Skrzaty zajął II miejsce

Adrian Walasik z gr. II Motylki otrzymał wyróżnienie

Aurelia Ogrodnik z gr. VII Żabki otrzymała wyróżnienie

 

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Dnia 17 maja 2018r. odbyły się VIII Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych dzieci 3-4-letnich zorganizowane przez Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach.

Nasze 3-latki (Misie) za przedstawienie Przygoda niegrzecznej żabki zdobyły

 

nagrodę główną Grand Prix.

 

Natomiast 4-latki (Motylki) za przedstawienie Ogórkowa Olimpiada otrzymały

wyróżnienie.

 

Serdecznie gratulujemy naszym najmłodszym aktorom i życzymy im dalszych sukcesów :)

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 

 

Dnia 21 marca 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Wiosenny stroik, którego organizatorem było nasze przedszkole. Konkurs adresowany był do dzieci ze wszystkich grup wiekowych i ich rodziców, a jego celem było rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zacieśnianie więzi rodzinnej poprzez wspólne wykonanie pracy.

Czołowe miejsca zajęły dzieci z naszego przedszkola:

 

I miejsce Justyna Waszkiewicz

III miejsce Kaja Mazur

 

wyróżnienia:

Maja Konieczna

Amelia Staniecka

Kornelia Zagońska

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy,

a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)


 

 

 

Dnia 01.12.2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego Barwy Jesieni. Podopieczne z grupy II Motylki

 

Oliwia Kolasa i Agata Płócienniczak otrzymały -  wyróżnienie

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

 

 

 

W grudniu Przedszkole Publiczne w Grębocicach było organizatorem Mikołajkowego Konkursu Recytatorskiego, który miał na celu integrację dzieci z różnych przedszkoli, kształtowanie wzajemnych relacji, pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, rozwijanie kultury żywego słowa, uwrażliwianie na piękno poezji polskiej, rozwijanie zainteresowań i zdolności recytatorskich.

Z naszego przedszkola w Tarnówku:

Nikola Mrozowska zajęła I miejsce

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

Dnia 28.11.2017r. w Kinie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Srebrna Muza. Celem Konkursu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na piękno poezji, promowanie sztuki żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich, a także popularyzacja poezji polskiej.

Z naszego przedszkola w Tarnówku

 

Nikola Mrozowska otrzymała wyróżnienie.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Dnia 23.11.2017 r. w naszym przedszkolu obyło się rozstrzygnięcie Jesiennego Rodzinnego Konkursu Fotograficznego Opadły już liście z drzew.

 

I miejsce zajął Adrian Poniewierka z gr. II Motylki

II miejsce zająła Agata Płócienniczak z gr. II Motylki

III miejsce zajął Natan Buczma z gr. I Misie

Wyróżnienie otrzymał Kasjan Walasiak z gr. II MotylkiWszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy,

a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

Dnia 14.10.2017 r. w Radwanicach odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastyczego Jan Paweł II - mój przyjaciel.

Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola i otrzymały

wyróżnienia

Adam Plewa z gr. II Motylki

Agata Płócienniczak z gr. II Motylki

Magdalena Marciniak z gr. II Motylki

oraz

Mateusz Gorczyca z oddziału zamiejscowego w Tarnówku

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Dnia 23.09.2017 r. odbyły się Jesienne biegi przełajowe na ścieżce zdrowia w Polkowicach. Wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola.

 

II miejsce zajął Adam Plewa z gr. II Motylki

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Międzyprzedszkolny Rodzinny Konkurs Fotograficzny Uczę moje dziecko podkrywać piękno przyrody wiosną został zorganizowany przez nasze przedszkole. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na otaczającą przyrodę, umiejętność obserwacji zjawisk i walorów przyrodnicznych oraz ukazanie różnorodności świata roslin i zwierząt.

Spośród zaprezentowanych zdjęć Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało:

 

II miejsce Zuzannie Mikołajczyk z gr. V Skrzaty

III miejsce Janowi Czarnemu z gr. I Misie

wyróżnienia:

Marcelowi Sokółka z gr. I Misie

Dawidowi Śliwa z gr. I Misie

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

 

 

 

Dnia 03.06.2017r. odbył się I Bieg z okazji 50- lecia odzyskania Praw Miejskich w Polkowicach, wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola.

 

Szymon Plok z gr. V Skrzaty zajął II miejsce

Aurelia Witwicka z gr. V Skrzaty zajęła III miejsce

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Dnia 12.04.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Moja zakładka do książki, którego organizatorem było nasze przedszkole. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci książką, rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych dzieci, oraz rozwijanie wyobraźni twórczej. Jury oceniając prace wzięło pod uwagę pomysłowość, oryginalność ujęcia tematu, estetykę wykonania pracy oraz samodzielność dziecka.

 

Po burzliwych obradach przyznano:

I miejsce Maja Pietryka Przedszkole Miejskie nr 5

II miejsce Natalia Gajewska Przedszkole Miejskie nr 3

III miejsce Ula Konkol Przedszkole Miejskie nr 3

wyróżnienie:

Natasza Kuczmaszewska Przedszkole Miejskie nr 2

Jakub Zarzycki Katolickie Publiczne Przedszkole

Jakub Leńczuk Przedszkole Miejskie nr 6

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy,

a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

W listopadzie odbył się Ogólnopolski Konkurs Piosenki Patriotycznej Vivat Polonia. Konkurs ten został zorganizowany przez ZSE im. JP II w Głogowie, Głogowskie Centrum Myśli Jana Pawła II, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie i miał na celu wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez różnorodne formy aktywności artystycznej, oraz zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych spotkań muzycznych i przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych.

 

I miejsce zajęła połączona grupa VI i VII Pszczółki i Żabki

 

Serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów :)

 

 

Gminne Przedszkole w Rudnej było organizatorem Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Polska widziana oczami dziecka. Celem tego konkursu było promowanie wśród dzieci idei patriotyzmu i przybliżenie dzieciom wiedzy na temat własnej Ojczyzny.

Z naszego przedszkola, oddziału zamiejscowego w Tarnówku

 

Maja Domańska z gr. VI Pszczółki zajęła II miejsce

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

W grudniu Przedszkole Publiczne w Grębocicach było organizatorem Mikołajkowego Konkursu Recytatorskiego, który miał na celu integrację dzieci z różnych przedszkoli, kształtowanie wzajemnych relacji, pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, rozwijanie kultury żywego słowa, uwrażliwianie na piękno poezji polskiej, rozwijanie zainteresowań i zdolności recytatorskich.

Dzieci z oddziału zamiejscowego w Tarnówku zajęły w nim czołowe miejsca:

 

I miejsce Maja Domańska z gr. VI Pszczółki

III miejsce Michalina Mrozowska z gr. VII Żabki

Serdecznie gratulujemy

i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach było organizatorem Miedzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Jesienne bukiety. Głównym celem konkursu było uchwycenie w pracy cech charakterystycznych dla jesieni oraz promowanie dziecięcej twórczości w środowisku społecznym.

Zwycięzcami okazały się dzieci z naszego przedszkola:

I miejsce zajęła Amelka Kulińska z gr. III Smerfy

II miejsce zajęła Laura Klaub z gr. I Misie

 

Serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów :)

 

 

Dnia 25 listopada 2016 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Mój przyjaciel - Miś, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach. W tym konkursie dzieci z naszego przedszkola zajęły czołowe miejsca:

Lena Podsiadlikowska z gr. V Skrzaty zajęła I miejsce

Aleksandra Łodej z gr. IV Biedronki zajęła II miejsce

Blanka Pytlak z gr. V Skrzaty i Bartosz Biegun z gr. VII Żabki ex aequo III miejsce

Wojciech Pytlak z gr. I Misie otrzymał wyróżnienie

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Dnia 13 czerwca 2016 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Dbam o czyste powietrze, zorganizowanego przez Wiejski Ośodek Kultury w Sobinie.

 

Antoni Fedorczak z gr. IV Biedronki zdobył wyróżnienie

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Dnia 24 maja 2016r. odbył się Regionalny Pokaz Układów Rytmicznych Grup Przedszkolnych. Dzieci z naszego przedszkola zajęły w nim czołowe miejsca:

II miejsce gr. VI i VII Pszczółki i Żabki

III miejsce gr. V Skrzaty

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Dnia 23 kwietnia 2016 r. w ramach akcji Bieg po zdrowie odbyły się Wiosenne biegi przełajowe, wzięły w nim udział dzieci z naszego przedszkola.

Aurelia Witwicka zajęła II miejsce

Blanka Pytlak zajęła V miejsce

 

Wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy,

a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Dnia 21.04.2016r. odbyło się rozstrzygnięcie Miedzyprzedszkolnego konkursu plastyczno - technicznego Latawce, dmuchawce, wiatr..., którego celem było ukazanie różnorodności technik plastyczno - technicznych, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dziecka oraz poszerzanie wiedzy na temat powietrza. Komisja konkursowa oceniając latawce wykonane przez dzieci i ich rodziców wzięła pod uwagę oryginalność i pomysłowość prac, estetykę, a przede wszystkim wkład pracy dziecka.

W gronie zwycięzców znalazły się dzieci z naszego przedszkola:

I miejsce Lena Bożemska z gr. V Skrzaty

II miejsce Oliwier Czerwiński z gr. V Skrzaty

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

 

W Grębocicach odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski, który miał na celu integrację dzieci z różnych przedszkoli, kształtowanie wzajemnych relacji, pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, rozwijanie kultury żywego słowa, uwrażliwianie na piękno poezji polskiej, rozwijanie zainteresowań i zdolności recytatorskich.

Wzięły w nim udział dzieci z oddziału zamiejscowego w Tarnówku i zajęły:                                                                              

II miejsce Nikola Mrozowska z gr. VII Żabki

- III miejsce Kornelia Jaskólska z gr. VII  Żabki

 

Serdecznie gratulujemy :)


 

 

Dnia 08.12.2015r. został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej Z przyrodą za Pan Brat, zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Polkowicach. Komisja konkursowa oceniając wykonane prace wzięła pod uwagę samodzielność wykonanej pracy, estetykę, ciekawą interpretację proponowanej tematyki oraz pomysłowość i oryginalność.

Dzieci z naszego przedszkola zajęły w nim czołowe miejsca:

I miejsce Miłosz Gorczyca z gr. VI Pszczółki

II miejsce Maja Domańska z gr. VI Pszczółki

wyróżnienie Aurelia Witwicka z gr. V Skrzaty

Filip Pieńko z gr. IV Biedronki

Maja Konieczna z gr. IV Biedronki

Mateusz Gorczyca z gr. VII Żabki

 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

Dnia 02.12.2015r. w Kinie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Srebrna Muza. Celem Konkursu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na piękno poezji, promowanie sztuki żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich, a także popularyzacja poezji polskiej.

Z naszego przedszkola z gr. IV Biedronki:

Jasiu Tutko zajął II miejsce za recytację wiersza W. Chotomskiej Dwa Koguty

Irmina Hanula została wyróżniona za recytację wiersza J. Tuwima Zosia Samosia

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Dnia 26 listopada 2015 roku odbyło się rozstrzygniecie Konkursu Plastycznego w ramach VII Polkowickich Prezentacji Niepełnosprawni - sprawnym Chcę być bezpieczny w podróży. Konkurs ten odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Polkowic Wiesława Wabika i miał na celu szerzenie wśród dzieci świadomości ich wpływu na poziom bezpieczeństwa w podróży oraz utrwalanie bezpiecznych nawyków.

Z naszego przedszkola

 

Kornel Skałuba z gr. V Skrzaty zajął I miejsce

Maja Domańska z gr. VI Pszczółki otrzymała wyróżnienie

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

 

 

 

W listopadzie został ogłoszony przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy Konkurs Plastyczny Rozsądek na drodze. Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Na etapie przedszkola wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce - Jasiu Tutko z gr. IV Biedronki

II miejsce - Zuzanna Mikołajczyk z gr. V Skrzaty

III miejsce  - Lena Podsiadlikowska z gr. V Skrzaty

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

 

Dnia 20 listopada 2015 roku w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Poetycki Rodzinne przepychanki na wierszowanki. Celem tego konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci oraz wyzwalanie wiary we własne siły, a także ćwiczenie umiejętności pokonywania własnych ograniczeń - tremy, kompleksów, nieśmiałości oraz zachęcenie rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola.

Jury po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców:

 

- I miejsce - Paulinka Dąbrowska z mamą p. Magdaleną za wiersz T. Śliwiaka Zakochana żaba,

- II miejsce - Jaś Tutko z siostrą Julią za wiersz W. Chotomskiej Dwa koguty,

- III miejsce - Lena Podsiadlikowska z siostrą Amandą za wiersz J. Brzechwy Chrząszcz.

 

- wyróżnienia:

~ Wojtuś Pytlak z siostrą Aurelką i mamą p. Ewą za wiersz  K. Jerzykowskiej Bąk

~ Irmina Hanula z babcią p. Władysławą za wiersz J. Tuwima Zosia Samosia

~ Lena Babisz z bratem Patrykiem za wiersz T. Śliwiaka Zakochana żaba

 

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy,

a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Przedszkole Miejskie nr 2 zorganizowało Konkurs Plastyczny Jesienne Cyferki, którego celem było utrwalenie symboli matematycznych, rozbudzanie u dzieci ciekawości i kreatywnego myślenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, dostrzeganie piękna natury oraz wzmacnianie więzi rodzinnych.

Z naszego przedszkola z gr. IV Biedronki Daniel Bartczak zajął I miejsce.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Na terenie naszego przedszkola ogłoszony został konkurs na najładniejszą kompozycję warzyw i owoców w kąciku przyrodniczym Uwaga, uwaga mamy piękny stragan.

 

I miejsce zajęły gr. VI i VII Pszczółki i Żabki

II miejsce gr. IV Biedronki

 

Dziękujemy bardzo dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w konkursie.

 

 

 

 

Dnia 27.10.2015r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego Barwy jesieni. Głównym celem konkursu było budzenie dziecięcej wrażliwości przyrodniczej i estetycznej, poszerzanie wśród dzieci zainteresowania przyrodą, a także ukazanie różnorodności świata roślin i zwierząt oraz zjawisk przyrodniczych w okresie jesieni.

 

W gronie zwycięzców znalazły się dzieci:

> z gr. V Skrzaty:

- Oskar Szymaszek, który zajął I miejsce,

- Wiktor Szymaszek, który zajął III miejsce,

- Iga Faltyńska otrzymała wyróżnienie.

 

> z gr. IV Biedronki:

- Jakub Makarewicz otrzymał wyróżnienie

 

Zdjęcia można podziwiać na wystawie pokonkursowej w holu głównym przedszkola.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

Dzieci z gr. II Motylki wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Mama, Tata i ja. Prace konkursowe widoczne są stronach internetowych:

http://www.ifcasfoundation.org/contest/mama01.html

 

Uczestnicy konkursu:

Nr pracy

Grupa

Imię

Nazwisko

62741

2

Blanka

Pytlak

62742

2

Oskar

Szymaszek

62743

2

Aurelia

Witwicka

62744

2

Lena

Konieczna

 

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

 

 

 

Dnia 22 maja 2015 roku na hali sportowej w Szkole podstawowej nr 2 odbyła się VI Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa, którą zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 2 w Polkowicach. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z gr. IV Biedronki i gr. V Skrzaty. Wszystkie zespoły dzielnie stawiały czoła coraz trudniejszym konkurencjom i świetnie się bawiły propagując jednocześnie zdrowy tryb życia.

Nasze przedszkole zajęło zaszczytne II miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy :)

 

 

 

Dnia 20 maja 2015 w Przedszkolu Miejskim nr 3 odbyły się IV Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych  dzieci 3-4 letnich, których celem jest kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań kulturą teatralną literaturą dziecięcą, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz wymiana doświadczeń i integracja środowiska przedszkolnego.  Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały dzieci z gr. I Misie oraz z gr. II Motylki z przedstawieniem Jaś i Małgosia inaczej i zdobyły wyróżnienie.

 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

W maju 2015 roku nasze przedszkole było organizatorem I Regionalnego Festiwalu Pokazów Rytmicznych. Na festiwal zgłosiło się 15 zespołów tanecznych, które reprezentowały niezwykle wysoki poziom umiejętności choreograficznych.

Jury pod przewodnictwem Dyrektor p.Marioli Perz postanowiło przyznać:

 

I miejsce Przedszkole Miejskie nr 5 oddział w Tarnówku

II miejsce Przedszkole z Raszówki

III miejsce Przedszkole Miejskie nr 3 z Polkowic

oraz

Specjalne wyróżnienie Przedszkole Miejskie nr 2 w Głogowie

 

Wszystkim uczestnikom festiwalu dziękujemy,

a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

W ramach XVIII Festiwalu Oblicza Teatru dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XIX Przegladzie Teatralnym Kurtyna. Dzieci z grupy VI Biedronki, z grupy V Skrzaty oraz dzieci z oddziału zamiejscowego w Tarnówku zdobyły wyróżnienia, m.in. za piękną charakteryzację, grę aktorską oraz za propagowane zdrowej żywności.

 

Natomiast dzieci z gr. III Chochliki zdobyły nagrodę specjalną - GRAND PRIX

za przedstawienie Koniec świata.


Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym małym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach była organizatorem Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Żyj zdrowo i bezpiecznie. Rozśpiewanie i rozwijanie zdolności muzycznych dzieci oraz popularyzowanie piosenek dziecięcych o tematyce zdrowotnej to główne cele towarzyszące temu festiwalowi. Nasze przedszkole prezentowały dzieci z grupy IV Biedronki i zdobyły wyróżnienie za piosenkę Warzywa.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Dnia 18 kwietnia 2015 roku w ramach akcji Bieg po zdrowie odbyły się Wiosenne biegi przełajowe. Najlepszymi biegaczami okazały się dzieci z naszego przedszkola:

 

I miejsce - Paulina Hojdeczko z  grupy V Skrzaty

II miejsce - Marcel Przybyłek grupy V Skrzaty

III miejsce - Nadia Żarnowska grupy IV Biedronki

IV miejsce - Wiktor Kordyka grupy V Skrzaty

VI miejsce - Szymon Romański grupy IV Biedronki

 

Wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy,

a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach była inicjatorem Szkolnego i Międzyprzedszkolnego Konkursu Literackiego Wiosna malowana wierszem. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu utworu literackiego - wiersza o tematyce wiosennej. Praca mogła być wspólnym dziełem dziecka i rodzica. Twórczą pomysłowość literacką oceniło Jury przyznając:

I miejsce - Paulinie Hojdeczko z grupy V Skrzaty

wyróżnienia: Julia Raczkowska i Martyna Konieczna z grupy V Skrzaty

 

Serdecznie gratulujemy :)

 

 

Międzyprzedszkolny Konkurs Muzyczny Na instrumencie gram, który wykonam sam zorganizowany został przez nauczycielki z naszego przedszkola.  Przedmiotem konkursu było wykonanie instrumentu muzycznego z niekonwencjonalnych materiałów. Na konkurs wpłynęło wiele niezwykle pomysłowo wykonanych prac.

Szanowne Jury pod przewodnictwem pana Dariusza Gruszeckiego, czyli Pana Johna przyznało nagrody główne:

I miejsce - Kornel Greń z Przedszkola Miejskiego nr 3

II miejsce - Oliwia Salamucha z Przedszkola Miejskiego nr 5

III miejsce - Szymon Dziura z Przedszkola Miejskiego nr 5

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy,

a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Organizatorem Konkursu Plastycznego Eko- Bukiet było Przedszkole Miejskie nr 2 i Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. Konkursowe prace miały za zadanie ukazanie możliwości różnorodnego wykorzystania materiałów przeznaczonych do recyklingu i odpadów. Z naszego przedszkola Paulina Komarnicka z grupy IV (Biedronki) zdobyła wyróżnienie.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

W ramach akcji Dni Przyjaciół Lasu 2015 zorganizowany został Konkurs Rysunkowy Bajkowy las. Pieczę nad konkursem sprawowało Towarzystwo Przyjaciół Lasu przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dnia 31 marca 2015 roku Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce - Marcel Przybyłek z grupy V (Skrzaty)

II miejsce - Maja Soliwoda z grupy IV (Biedronki)

Wyróżnienia: - Piotr Wrona z grupy V (Skrzaty)

- Magdalena Pańkowska z grupy IV (Biedronki)

- Szymon Romański z grupy IV ( Biedronki)

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

 

 

W grudniu 2014 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Przeciwnicy dymu z ulicy, którego organizatorem było nasze przedszkole. Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci z zakresu ochrony środowiska oraz promowanie wśród najmłodszych zdrowego stylu życia wolnego od dymu. W gronie zwycięzców znalazły się dzieci z naszego przedszkola:

-        Maciej Kordek z grupy IV Biedronki zajął II miejsce

-        Paulina Hojdeczko z grupy V Skrzaty zajęła III miejsce

-        Alicja Mroziewicz z grupy V Skrzaty zdobyła wyróżnienie

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Dnia 21 listopada 2014 roku odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej zorganizowany przez nasze przedszkole. Konkurs odbył się w ramach projektu ekologicznego Cztery żywioły.

Jury po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Stokrotki z Przedszkola Publicznego w Grębocicach oddział w Rzeczycy

II miejsce - Motylki i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 6  w Polkowicach

III miejsce - Skrzaty z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

W listopadzie 2014 roku odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Jesienny ludzik, zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Polkowicach. Celem konkursu  było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody. Rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej oraz kształtowanie u dzieci poczucia harmonii ze środowiskiem i przyrodą. Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor PM 2 przyznało miejsca oraz wyróżnienia w 3 kategoriach: figurka, praca przestrzenna i praca płaska.

 

Z naszego przedszkola w kategorii:

 

- praca przestrzenna Wiktor Gorzelak z grupy 4-latków zajął  I miejsce

Szymon Dziura z grupy 5-latków zajął III miejsce

 

- figurka Aurelia Witwicka z grupy 4-latków zajęła II miejsce

Giełżyn Aleksandra z oddziału w Tarnówku zajęła III miejsce

 

- wyróżnienia otrzymali:

Pawłowski Jakub z oddziału w Tarnówku

Konieczna Martyna z grupy 6-latków

Rybacki Piotr z oddziału w Tarnówku

Ambroziak Maksym z grupy 6-latków

Kordek Maciej z grupy 6-latków

Ciszelski Adam z grupy 6-latków

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy,

a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

W styczniu 2014 roku w Warszawie został rozstrzygniety Ogólnopolski Konkurs Świąteczna kartka, którego organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 57 w Katowicach, pod patronatem medialnym czasopisma dla nauczycieli "Wychowanie w Przedszkolu". Laureatką tego konkursu została nasza wychowanka Nela Rosa z grupy V (Skrzaty).

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Dnia 29 października 2013 roku odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego Drzewo - mój wielki przyjaciel. Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, prezentacja talentów plastycznych, oraz  poszukiwanie inspiracji twórczej w otaczającej przyrodzie.

Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać:

I miejsce Maksymowi Ambroziakowi z gr. III (Chochliki),

II miejsce Aurelii Witwickiej z gr. I (Misie),

III miejsce Norbertowi Pędlowskiemu z gr. III (Chochliki).

Jury przyznało również wyróżnienia za pomysłowość. Otrzymałi je: Oliwia Gorzelak z gr. V, Maciej Konarski z gr. IV i Szymon Łażewski z gr I.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 

Dnia 22 maja 2013 roku odbyła się VI Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa zorganizowana przez Przedszkole Miejskie Nr 2 w Polkowicach. Skrzaty z naszego przedszkola zdobyły II miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Natomiast dzieciom z grupy Biedronki dziękujemy za wspaniałe kibicowanie naszym 6-latkom.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 

 

Dnia 21 maja 2013 roku w Tarnówku odbył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Literacki Książka moim przyjacielem. Celem konkursu było zaprezentowanie wiedzy na temat treści wybranych bajek oraz rozumienie roli książki jako źródła wiedzy, przeżyć i wzruszeń. W konkursie wzięły udział dzieci 5 i 6-letnie. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna w składzie: Aurelia P. i Anna P. z gr. IV Biedronki oraz Julia Ł. i Remigiusz H. z gr. V Skrzaty.

Zajęliśmy II miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć...

 

 

 

W czwartek tj. 11.04.2013 r. nasze przedszkole wzięło udział w XVII Przeglądzie Teatralnym Kurtyna. Udział wzięły dzieci z grupy VI Biedronki, z grupy V Skrzaty oraz dzieci z oddziału zamiejscowego w Tarnówku.

Biedronki przedstawiły spektakl O żabce, która miała marzenie i otrzymały wyróżnienie za doskonałą aranżację przestrzeni scenicznej.

Skrzaty wystąpiły z przedstawieniem A ja coś mam i otrzymały wyróżnienie za piękne kostiumy i przesłanie ekologiczne.

Natomiast Pszczółki i Konwalie z Tarnówka pokazały spektakl muzyczny Calineczka i otrzymały nagrodę główną za nowoczesną interpretację bajki.

 

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym małym aktorom i zapraszamy do galerii zdjęć...

 

 

 

Rozstrzygnięto XV edycję konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu. Z naszego przedszkola, z grupy 6-latków Rita M. zajęła II miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

W Przedszkolu Miejskim Nr 3 rozstrzygnięty został Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny Maska Karnawałowa. Celem konkursu było kultywowanie tradycji zabawy karnawałowej, rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych oraz promowanie uzdolnień plastycznych dzieci przedszkolnych.

Z naszego przedszkola, z grupy 6-latków Julia Ł. zajęła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

W dniu 04 stycznia 2013 roku w Przedszkolu Miejskim nr 4  w Polkowicach  odbyło się ogłoszenie wyników Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. Portret Świętego Mikołaja. Tematyka konkursu nawiązywała do tradycji bożonarodzeniowej oraz możliwości wyrażenia emocji związanych z oczekiwaniem na Świętego Mikołaja. Pozwalała  rozwijać i kształtować żywą wyobraźnię plastyczną.

Z naszego przedszkola, z grupy 6-latków nagrodzone zostały prace Hanny T., która zajęła II miejsce oraz Emilki Sz., która zajęła III miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

12 grudnia 2012 r. w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach odbyło wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego Janusz Korczak - patron dziecięcych marzeń, który był objęty honorowym patronatem Burmistrza Polkowic pana Wiesława Wabika. Z naszego przedszkola  z grupy Biedronek Zuzanna S. zajęła I miejsce, a Szymon B. II miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

11 grudnia 2012 roku w Kinie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Srebrna Muza. W kategorii klas 0 -1 nasza wychowanka Hania T. otrzymała wyróżnienie za wiersz Smerfy - małe niebieskie ludki.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Dnia 29 listopada 2012 r. w Kinie odbył się  Konkurs Krasomówczy Ładnie Mówię. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnację języka ojczystego, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie dzieci poezją.

Z naszego przedszkola, z grupy 5 latków Aurelia P. zajęła I miejsce, a Julia Ł. z grupy 6 - latków otrzymała wyróżnienie.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

19 października 2012 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ekologiczne logo Cztery żywioły. Ania P. z grupy Biedronek zajęła III miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

 

 

 

Dnia 17 maja 2012 roku w Oddziale Zamiejscowym w Tarnówku odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Literacki Książka moim przyjacielem. Celem konkursu było zaprezentowanie wiedzy na temat treści wybranych bajek, w których bohaterami są krasnale. W konkursie oprócz znajomości bajek o krasnoludkach dzieci wykazały się  również sprawnością fizyczną i logicznym myśleniem. W konkursie wzięły udział dzieci 5 i 6-letnie. Nasze przedszkole zajęło I miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć...

 

 

Dnia 16 maja 2012 r. w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Polkowicach odbyły się Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych dzieci z grup 3-4 letnich. Ich celem było kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań sztuką teatralną i literaturą dziecięcą, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci, wymiana doświadczeń, integracja środowiska przedszkolnego.

Dzieci z naszego przedszkola (z grupy I, II i III) prezentując przedstawienie pt. Królewna Ola zajęły II miejsce.

 

Sredecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć...

 

 

W poniedziałek tj. 23.04.2012 r. nasze przedszkole  wzięło udział w Przeglądzie Teatrzyków Kurtyna. Reprezentowały nas grupy - IV Biedronki i  V Skrzaty. Biedronki wystapiły z przedstawieniem Agata nogą zamiata, a Skrzaty przedstawiły bajkę muzyczną Na jagody. Otrzymaliśmy dwa wyróżnienia. Biedronki za pomysłowe kostiumy, a Skrzaty za energetyczną plastykę ruchu scenicznego.

 

Gratulujemy naszym małym aktorom.