DOJRZAŁOŚĆ SZKOLNA DZIECKA
dojrzałość szkolna dziecka
Wszystkie strony

Szkoła jest pierwszym miejscem pracy każdego dziecka. Rozpoczęcie nauki szkolnej to kluczowy moment dla każdego dziecka, które po raz pierwszy wkracza w pełni samodzielnie w życie społeczeństwa, w którym się wychowuje. Dobry start w szkole pozwoli pierwszakowi radzić sobie z późniejszymi trudnościami oraz szanować siebie i swoje obowiązki . Jest ogromnie ważny dla dalszej kariery dziecka, gdyż wpływa na ukształtowanie się pozytywnego stosunku do szkoły, do nauki i do nauczycieli. Pierwsze doświadczenia mają również ogromny wpływ na poziom motywacji dziecka, chęć do nauki i rozwoju, podejmowania wyzwań oraz samooceny i poczucia własnej wartości. O tym, czy dziecko sprosta wymaganiom stawianych mu przez szkołę decyduje stopień osiągniętej przez niego dojrzałości szkolnej.