Get Adobe Flash player

1. Agnieszka Gąstoł, Aneta JegierMój złośnik, czyli jak nauczyć dzieci mądrego radzenia sobie ze złością, wyd. Difin.

https://cdn.bonito.pl/cache/7/17-moj-zlosnik-czyli-jak-nau_200.jpg

 

 

 

 

 

 

....ten poradnik jest dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, w jaki sposób pomóc naszym dzieciom zrozumieć złość i zacząć sobie mądrze z nią radzić. Zamieszczono tutaj programy terapeutyczne, propozycje rozmów. To książka pełna humoru, pomysłów i rzeczywistych doświadczeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Erin Mac Pherson, Ellen Schuknecht, Kochaj i stawiaj granice. Jak połączyć dyscyplinę i miłość w wychowaniu, wyd. eSP

 

Nie wiesz, jak poradzić sobie z najtrudniejszymi rodzicielskimi wyzwaniami? Wprowadź w życie ten prosty program wychowawczy, odpowiedni dla dzieci w każdym wieku - zarówno dla przedszkolaka, jak i nastolatka!

 

3. Jane Nelsen, Pozytywna dyscyplina, wyd. CoJaNaTo

 

 

 

 

 

 

 

Pozytywna dyscyplina jest klasyczną metodą wychowawczą, opartą na wzajemnej miłości i szacunku. Dzięki niej życie rodzinne staje prostsze i radośniejsze, a komunikacja skuteczniejsza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Claire Grand, Autyzm i zespół Aspergera, wyd. Studio Emka

 

 

 

 

 

 

Chociaż autyzm i zespół Aspergera nie są rzadkością, mało o nich wiemy. Większość osób nie zna tych  upośledzeń i kiedy nagle ma z nimi styczność, nie potrafi się przystosować. Ta książka została napisana właśnie dla nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Elline Snel, Uważność i spokój żabki, wyd. CoJaNaTo

 

 

 

 

 

 

 

W domu, szkole i przedszkolu dzieci często bywają zestresowane i niespokojne. Elin Snel opracowała prostą metodę, która pomaga dzieciom odzyskać spokój i uważność, uświadomić sobie, co czuje ich ciało, jakie pojawiają się w nich emocje, a także otworzyć się na innych ludzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Marzena Żylińska, Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika