W obiektywie

Najbliższym środowiskiem przyrodniczym jest dla dziecka ogród przedszkolny. Służy on do poznawania przyrody ponieważ spełnia funkcję poznawczą, estetyczną oraz rekreacyjną. Zajęcia przeprowadzone w ogrodzie wpływają pozytywnie na sferę emocjonalną dziecka, a także zaspokajają potrzebę ruchu dziecka w wieku przedszkolnym. Naszą dumą jest bogato wyposażony ogród przedszkolny, który zapewnia dzieciom idealne warunki do zabaw.

Nasz ogród jest miejscem wpływającym wizualnie na estetyczne odczucia dzieci. Piękno krajobrazu, różnorodność kolorów wpływa na rozwijanie u nich myślenia i pobudza do różnorodnych zabaw.

Nasz ogród przedszkolny ma dużą powierzchnię, wyposażony jest w nowoczesny kolorowy sprzęt drewniany, plastikowy posiadający odpowiednie atesty do prowadzenia zajęć i zabaw dydaktycznych. Mamy piaskownice, sprzęt do wspinaczek, karuzelę, huśtawki, a wszystko to rozmieszczone wśród drzew i krzewów z dala od ruchliwych ulic.

Plac zabaw w Tarnówku także jest wyposażony w nowoczesne urządzenia ogrodowe pobudzające dzieci do wszechstronnego ruchu.

Strony w dziale: